Гість журналу: Сергій Сухорський – фітнес-тренер, професійний спортивний консультант

Сергій СУХОРСЬКИЙ: «Спорт – це моя пристрасть та улюблена робота!»

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»:

Сергій СУХОРСЬКИЙ

Сергій Сухорський – фітнес-тренер (професійний спортивний консультант, який складає спортивну програму, стежить за правильністю її виконання, курирує тренувальний процес і дає своїм клієнтам додаткові рекомендації). Улюблені види спорту Сергія Сухорського: кроссфіт, дзюдо, бокс, бодібілдинг. Життєве кредо: «Чим більше досвіду – тим краще! Адже досвід допомагає легше долати труднощі». Вік – 25 років. Сімейний стан – неодружений, але стверджує, що його серце – вже зайняте.  

Добре здоров’я, красиве треноване тіло – це не лише модний нині тренд, але й потреба сьогодення. Адже у здоровому тілі, як правило, – здоровий дух! Саме тому спорт давно став необхідністю чи не для кожної людини, яка дбає про своє тіло та здоров’я. Якщо тренуватися за перевіреною методикою, ще й у пристосованому для цього спортивному залі, під керівництвом досвідченого тренера, то можна доволі швидко досягти хороших результатів. Саме тому журнал «АКЦЕНТИ плюс» вирішив познайомити своїх читачів з молодим, але досвідченим фітнес-тренером Сергієм Сухорським. Наполегливий та цілеспрямований під час фізичних занять, а у розмові – привітний та усміхнений – цей хлопець з красивим, тренованим тілом атлета одразу привертає до себе увагу. Він завжди готовий дати цінну пораду, у нього до кожного – індивідуальний підхід. Мабуть, саме тому часто саме його обирають собі в тренери відвідувачі спортзалу. І це зрозуміло, адже Сергій Сухорський не уявляє свого життя без спорту та займається популярним нині у всьому світі видом тренувань під назвою CrossFit.

Сергію, чим для Вас є спорт? Чому Ви обрали справою свого життя спорт?

– Я змалку любив спорт, завжди із задоволенням ним займався. Спорт займає в мене половину мого життя: це моя пристрасть та мотивація, моє хобі і водночас улюблена робота! Завдяки спорту я познайомився з багатьма цікавими людьми. Спорт надихнув мене на різні нові проєкти.

Мене називають фанатиком спорту – мабуть, так і є. Я не уявляю свого життя без спорту!

Я настільки захоплений спортом, що приділяю йому чимало часу. За ці роки прочитав дуже багато книг з фізіології, з біомеханіки, зі збалансованого та спортивного харчування, спортивні поради. Окрім щоденного кроссфіту, не забуваю і про дзюдо – з радістю приходжу в зал, щоб перевірити себе та відчути дух суперництва. Моя дівчина та мої друзі часто переконують мене, що потрібно більше відпочивати, але я все одно, попри заняття зі своїми клієнтами, ще й сам щодня тренуюся кілька годин.

А яким був Ваш шлях у спорт? Як усе починалося?

– Моє захоплення спортом почалося давно. У першому класі мене записали у спортивну секцію боксу – я там займався рік часу, але потім тренер звільнився і секцію закрили. Після цього записався на секцію дзюдо – а дзюдо я вже займався усі наступні 9 років, поки навчався у школі. Втім, закінчивши школу, я на деякий час припинив займатися дзюдо і захопився уже силовими тренуваннями. Це була така собі «качалочка» підвального типу, куди приходили хлопці потягати залізо та підкачати свої біцепси. Ось так, у свої 17 років я став тренером для себе та інших. А у 19 років я вже підготував двох своїх підопічних для змагань з бодібілдингу. Для цього я вивчав різноманітну спортивну літературу про необхідні фізичні вправи і правильне харчування спортсменів. Тренувався сам та тренував інших. 

Вивчаючи спортивну літературу, одночасно зацікавився таким універсальним видом спорту як CrossFit, який одночасно розвиває і силу, і швидкість, і витривалість. Цей спорт дуже мені імпонував – це спортивне захоплення триває до сих пір. Я не лише сам займаюся, але й активно пропагую кроссфіт – даний вид спорту нині набирає обертів і в Україні. Кроссфіт (CrossFit) – це функціональні тренування, які розвивають усе тіло. І хоч це не олімпійський вид спорту, але кроссфітом у тій чи іншій мірі займаються всі спортсмени, бо це тренує і тримає тіло в тонусі.

Кому Ви рекомендували б заняття кроссфітом?

– Цей вид спорту підходить для спортивних занять і чоловікам, і жінкам. Кроссфітом можна займатися навіть під час відновлення після травм. Підходить цей спорт і для новачків – кроссфіт дозволяє їм поступово випробувати своє тіло, щоб зрозуміти, які вправи вдаються краще, а які – гірше. Тому я би радив цей універсальний вид спорту усім бажаючим!

Звичайно, самотужки зайнятися кроссфітом важко – тому потрібна людина-наставник, яка покаже необхідні вправи та навчить правильної техніки. 

Тренування з тренером завжди дають кращий результат, швидше і без травм! Кроссфіт під керівництвом тренера допоможе швидко отримати бажані результати і принесе задоволення людині!   

Які «несподіванки» можливі у новачків, які вперше прийшли у спортивний зал?

– Новачка у спортзал привела та чи інша мрія – і це добре. Новачок із захопленням дивиться на досвідченого спортсмена і собі намагається повторювати його рухи. Але новачок, який до того не займався спортом, не знає і не завжди правильно розуміє техніку виконання кожної вправи, не володіє технікою дихання тощо. Тому без тренера-наставника зростає ймовірність травм, що може навіть відбити бажання займатися спортом. 

А з тренером – завжди безпечніше: тренер сам покаже потрібну вправу та її правильне виконання, прослідкує і допоможе, не дасть перетренуватися. Людина під керівництвом тренера буде почуватися впевнено, крок за кроком буде просуватися до поставленої мети і швидше досягне потрібного результату! 

Як Ви ставитеся до препаратів, якими стимулюють спортсменів? 

– Звичайно, нині є препарати, які дозволяють спортсмену швидше відновлюватися, або ж навіть швидше досягати результатів. Такі препарати поділяються на: стероїдні препарати та спортивне харчування. Спортивне харчування порадити вам може будь-який спортивний лікар, воно не шкідливе. А ось стероїдні препарати, я вважаю, потрібні лише професійним спортсменам, які мають щодня дуже великі фізичні навантаження (скажімо, по 2-3 тренування щодня) – їм справді необхідне швидке відновлення сил. Професійні спортсмени для досягнення високих результатів повинні вживати багато різних поживних речовин, які ще й мають швидко засвоюватися в їх організмі. 

Займаючись кроссфітом, за який період часу можна за допомогою вправ отримати красиві форми тіла?

– Звичайно, кожна людина індивідуально реагує на фізичні навантаження – хтось швидше набирає потрібних форм, а хтось лінується, тому і результат не так швидко досягається. 

За рік часу фізичних занять по 1 годині 3 рази на тиждень, зазвичай, тіло здатне отримати красиві форми. Тренуючись з тренером, цього цілком можливо досягти – від корекції фігури до досягнення конкретних результатів! 

Як спортсмена, особисто Вас хто надихає?

– Я захоплююся багатьма спортсменами, які досягли вершин і своїм спортивним прикладом довели, що все можливо і навіть у будь-якому віці, якщо правильно все виконувати! Але кумирів не маю. А надихає мене моя кохана дівчина та отримані успішні спортивні результати. Всі спортивні практики я випробовую спершу на собі і лише після цього рекомендую їх своїм клієнтам. Також намагаюся завжди бути в курсі всіх спортивних трендів!  

На Вашу думку, що є головним у тренувальному процесі?

– Головне – мати бажання та чітку мету, мати мотивацію та поряд хорошого тренера. А ще важливо під час занять спортом – краще трохи не дотренуватися, ніж перетренуватися! Це, щоб не почувати себе ледь живим наступного дня. Бо травми – це переважно довгий процес відновлення. 

Окрім дорослих, знаю, у Вас з радістю тренуються і значно молодші. Зокрема, до Вас приїздить на заняття школяр Ігор Романюк – завдяки Вам він полюбив спорт, а Ви стали для нього майже кумиром.

– Так, я нікому не відмовляю. Приємно, що Ігорю подобається кроссфіт, що він з радістю займається різними фізичними вправами – він навіть за короткий період часу зумів досягти хороших результатів. Це і його, і мене дуже радує! Радію, коли бачу блиск в його очах, коли бачу, що юнак стає сильнішим та отримує задоволення, займаючись кроссфітом і досягаючи результатів. Значить, моя робота не даремна!   

Про що сьогодні мріє чудовий тренер Сергій?

– Мрію, щоб спорт в Україні ще більше розвивався. Також хочу, щоб моя праця приносила ще більші плоди та ще більше задоволення моїм клієнтам! 

Коли тіло людини стає кращим – це чудові відчуття і в людини, і в тренера! Якщо правильно підійти до процесу, то займатися спортом ніколи не пізно!  

Знаю, Ви, як тренер, тепер проводите заняття у новому, нещодавно відкритому у Львові залі. Розкажіть про цей зал.

– Фітнес-центр Go Hard Fitness & Spa, де ми з товаришем вже рік часу проводимо тренування, – це сучасний зал з красивим дизайном, обладнаний хорошим, дорогим спортивним обладнанням, серед якого чимало новинок, яких не зустрінеш в інших залах. Тут широкий спектр послуг та створено всі умови для проведення як індивідуальних функціональних та силових тренувань, так і різних групових: пілатес, йога, стріп-пластика, інші. Проводяться тут також авторські спортивні майстер-класи. А ще тут клієнтів чекає чудовий, правильний сервіс, тому тут усі почуваються, як вдома. Усім комфортно та атмосферно – це також дуже важливо!   

І наостанок. Що б Ви побажали читачам журналу «АКЦЕНТИ плюс»?

– Хочеться побажати усім передусім здоров’я, а також, щоб той досвід, який будуть отримувати клієнти в нашому залі, кожного разу був ще більш приємнішим і легшим, а омріяний результат щоразу кращим і кращим! 

Для тих, хто захоче потренуватися разом з Сергієм Сухорським у новому залі Go Hard Fitness & Spa за адресою: м. Львів, вул. Пимоненка, 7А, повідомляємо його номер телефону: (098) 729 63 77.  

 Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович.

Фото з особистого архіву Сергія Сухорського.