Жінка з обкладинки: Оксана Бобошко-Вандерховен

Про львів’янку, яка підкорила серця

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»:

Оксана Бобошко-Вандерховен – знана львів’янка, енергійна бізнес-леді, мистецтвознавчиня, переконана мандрівниця, колекціонерка раритетних поштових листівок на тему: «Образ жінки на поштовій листівці». Палко закохана у життя та мистецтво, ця жінка у свої 57 років зуміла стати яскравим мотиватором для інших жінок – цьогоріч на міжнародному конкурсі краси 50+ Grandma Universe Оксана Бобошко-Вандерховен виборола титул Grandma International (у конкурсі взяли участь представниці 40 країн, Україна була вперше представлена). Оксана Бобошко-Вандерховен має широке коло захоплень – мистецтво у всіх його проявах, мистецькі подорожі та аргентинське танго. Вона закінчила історичний факультет Львівського університету ім. Івана  Франка та 15 років викладала у школі свій улюблений предмет. Згодом отримала ще й освіту мистецтвознавця у Львівській академії мистецтв. Одружена. Життєве кредо: «Життя – це мистецтво у всьому! А після 50 років життя лише розпочинається!» 

Оксана БОБОШКО-ВАНДЕРХОВЕН: «Навчіться насолоджуватися життям!»

Розповідаючи про успішних жінок, журнал «АКЦЕНТИ плюс» у якості гостя запросив на обкладинку Оксану Бобошко-Вандерховен – неординарну жінку, яка з перших хвилин спілкування підкорює своєю потужною харизмою, незламним оптимізмом та спрагою до життя. Ця жінка завжди є у вирі мистецьких подій і при цьому незмінно випромінює позитив, яким щедро ділиться з оточуючими. А ще вона, як справжня леді, завжди стильно вдягнена, завжди усміхнена та привітна – її харизмою захоплюються як чоловіки, так і жінки. І це не дивно, адже Оксана Бобошко-Вандерховен – жінка, яка вміє розставляти правильні акценти у своєму житті, вміє насолоджуватися життям та дарувати навколишнім своє натхнення. 

Пані Оксано, Ви завжди випромінюєте таку потужну позитивну енергетику, що поряд з Вами одразу всім стає тепліше. Звідки Ви черпаєте цей позитив? Що надихає Вас у житті?

– У зрілості приходить розуміння необхідності простоти та позитиву в тому, що робиш, та з тими, з ким спілкуєшся… Зараз проживаю один з найкращих етапів свого життя та насолоджуюсь кожною його миттю…

Джерелом мого натхнення і водночас позитиву слугують люди, з якими ділю життєвий простір. А ще я колекціоную красиві моменти, що проживаю зараз, – це може бути фільм, книга, прогулянка, філіжанка кави у компанії неймовірної жінки, …часом у компанії чоловіка – усе це також надихає!

Ви справляєте враження щасливої жінки. На Вашу думку, що потрібно жінці, щоб почуватися щасливою? Ваш особистий рецепт щастя.

– Я увійшла в ту фазу зрілості, коли у мене немає страху перед життям, і я не шукаю щастя. Окрім того, мене ще ніхто не переконав, що щастя – ціль життя. Мені більше подобається слово «гедонізм» – отримувати насолоду від того, що робиш та чим займаєшся у житті. Ось це робить мене щасливою! І я можу вже собі це дозволити. 

Люблю після всього того, що роблю, отримувати приємний післясмак! Після спілкування, після кави, після погляду… І цей приємний післясмак часто є дуже визначальним для мого життєвого комфорту. Мабуть, це і є моє розуміння щастя!

Рецепту щастя для інших жінок не маю – він тільки мій, адже кожна жінка міксує свої інгредієнти у своїй «пасочці щастя».

Вас вважають успішною жінкою. Що для Вас є успіхом? Як вважаєте, що потрібно сучасній жінці, щоб досягти успіху у житті? 

– Успіх – прерогатива активних і цільних людей. Для мене успіх має об’ємну форму, в основі якої лежать праця, інтелект і навіть наші помилки, а також сміливість вставати після падіння та йти далі…

Я не приміряю до себе термін «успішна», бо живу уже за настроєм, але  вмію тішитися успіхам інших жінок! Втім, можливо, задаючи мені це питання, ви мали на увазі те, що навколо мене об’єднується велика кількість жінок? Секрет такої «успішності» – простий: я намагаюсь бути відвертою, справжньою, без маски! Жінки це дуже тонко відчувають і бачать у мені цю справжність і позитив. Це дуже притягує… Бо який би світ не був жорстокий, втім, людяність, вдячність, порядність і повагу ніхто не відміняв!

Знаю, Вас давно полонила тема знаменитих жінок минулого – Ви не раз проводили цікаві лекції на цю тему. На Вашу думку, справжня жінка – яка вона? Що є головним у жінці? Та яким, на Вашу думку, має бути справжній чоловік?

– Висловлю, мабуть, «крамольну» думку щодо жінок. Але я прийшла до думки, що жінка не повинна проявляти побутовий героїзм. Справжня жінка покликана заповнювати простір поруч з мужчиною любов’ю, ніжністю, теплом… Я довго йшла до цього, аж поки зрозуміла це… Втім, я нарешті навчилася розставляти правильні акценти у своєму житті.

А ось справжній чоловік, у моєму розумінні, – це точно не красень! (сміється – від Авт.) Мені подобається у чоловіках внутрішній стержень (я вмію це визначати майже одразу), також завжди оцінюю наявність почуття гумору! І я вже точно знаю, що стосунки з чоловіком повинні приносити радість і задоволення, а не бажання «здохнути» від власних переживань.

У Вас, окрім відмінного почуття гумору, ще й присутнє відмінне почуття смаку – Ви завжди доречно та елегантно вбрана. Ваші авторські лекції про моду слухачі сприймають із захопленням. Звідки черпаєте творче натхнення? 

– Творче натхнення спалахує у моїй душі у момент виникнення цікавої ідеї та залежить від стану закоханості у цю ідею, поки вона виношується, а потім – від отриманого результату та бажання щось знову творити. Маю свій авторський хештег #хочухотіти – це також про натхнення!

Разом з нашою мистецькою спільнотою «Компаньйонки & Компанія» багато подорожуємо. Тому натхнення мені додають також мистецькі виставки, цікаві моменти та зустрічі з надзвичайними творчими людьми, фешен покази, сучасне мистецтво у музеях і на вулицях – це все також невичерпне джерело мого творчого натхнення!

Ви у чудовій фізичній формі. Це тому, що Ви надзвичайно енергійна, чи Ви регулярно займаєтеся спортом?

– Впевнена, що тут справа передусім у хорошій успадкованій генетиці. Звичайно, мені подобається доглядати за собою, але без фанатизму. Також мені подобається витрачати гроші на себе, але під настрій. А ще мені подобається бути поміркованою егоїсткою – переосмислила для себе це слово, тому уже не соромлюсь його, а дію!

Знаю, Ви не раз наважувалися змінювати своє життя, свою роботу. Ось і зараз Ви розпочинаєте нову сторінку – знову погодилися на викладацьку роботу, тепер уже в елітній школі для жінок. Якими будуть теми Ваших нинішніх лекцій? 

– Кожна зміна вимагає внутрішньої відваги: у мисленні, у переживаннях, нарешті відваги у діях, бо виникає необхідність робити кроки назустріч новим емоціям. Я завжди була смілива та спрагла до всього нового: тому змінювала свої захоплення, свою роботу і навіть чоловіків… Щодо роботи – зараз у мене знову новий виклик – мене запросили бути викладачем у приватній школі розвитку жінки Woman Insight Lviv. Мої лекції матимуть свою тему: «Я не свята, я жива!» – мені це цікаво, то ж спробую!

Як Вам вдається бути одночасно задіяною і в бізнесі, і водночас у  численних мистецьких та соціальних проектах? Розкажіть про цей аспект своєї роботи.

Хочу сказати, що відчуваю борг вдячності! До кого? Мабуть, до долі, що впевнено укладає мені життя навіть у важкі хвилини. Хотіла б його сплатити, можливо допомагаючи іншим. Тому соціальні проекти – це та частина мого життя, яка також надихає мене і дарує мені задоволення! 

– Ми з моєю компаньйонкою Іриною Хмарською організовуємо у Львові ось уже два роки поспіль цікаві мистецькі мандрівки, виставки молодих митців, зустрічі та події з мистецькою складовою, у центрі яких – жінка та її роль в суспільстві. Вишукуємо забуті імена з попередніх епох, що вже канули в лету. Ця діяльність, якій віддаємо свій вільний час, – складова великого соціального проєкту, це вже як якась місія, що покликана об’єднати всіх активних жінок навколо єдиної ідеї – популяризації історії та культури нашого народу.

Також ми організовуємо подорожі на всі відомі світові мистецькі виставки у такі міста, як Відень, Амстердам, Мюнхен, Париж і т. д. Скільки львів’янок побували разом з нами за ці лише два роки!

Усе в житті є мистецтвом! Те, що ти робиш; те, як ти одягаєшся; те, у що ти віриш і якими є твої мрії; як ти подорожуєш і у якому ти місті живеш! Життя – це мистецтво!

Знаю, окрім захоплення подорожами та аргентинським танго, Ви маєте ще одне давнє хобі – колекціонуєте раритетні поштові листівки періоду сецесії (їх кількість у Вас уже налічує понад 2000 штук), а їх виставку нещодавно було відкрито у Львові. Що стало поштовхом для цього хобі?

– Моєю пасією у житті є танго, яке стало філософією мого життя. Цей танець, музика і рух створюють зону мого комфорту! Я можу довго говорити про танго. Є у мене і мистецьке хобі – колекціоную раритетні поштові листівки. І тему я обрала надзвичайно цікаву: «Жінка на поштовій листівці»! Днями відкрилася виставка лише частини моєї колекції – вона експонується у Пороховій вежі, у межах виставки «Дивоцвіти світу» митця і архітектора Ігора Кузьмака. У цій експозиції представлені і мої поштівки на тему: «Жінка – квітка».

Цікаво, про що мріє Оксана Бобошко-Вандерховен? 

– Моя душа завжди чогось бажає, але мрії у мене завжди реальні, можливо тому вони завжди збуваються! Втім, у нас з Іриною Хмарською є одна глобальна мрія, пов’язана з нашими мистецькими проєктами. Ця мрія – красива, благородна і багатогранна – має на меті просвітницьку ідею в тому, що робимо і чим ми просто «горимо»! Ми мріємо і робимо маленькі кроки до її реалізації. Вірю – все у нас збудеться!

І наостанок. Що Ви хотіли би побажати читачкам глянцю «АКЦЕНТИ плюс»? 

– Весна – чудова пора року, коли кожна жінка розквітає. Я хочу побажати Вам зробити кроки назустріч собі, красивій і звабливій. Світ потребує чарівних жінок, емоційних, повних ентузіазму і жвавості. Жінок, які не бояться говорити правду та відстоювати те, у що вони вірять. Жінок розумних і чуттєвих, що не змагаються з чоловіками, а бажають гідного життя і любові! Бо ми, українки, таки того варті!

Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович

Фото Тетяни Ерхарт та Олега Лядика (з особистого архіву Оксани Бобошко-Вандерховен)