Історія успіху: Мар’яна Малачівська-Данчак про жіночу гармонійність та реалізованість

Мар’яна МАЛАЧІВСЬКА-ДАНЧАК: «Реалізована людина – це гармонійна особистість»

У двадцять років вона заснувала соціологічну агенцію, що сьогодні стабільно подає одні з найточніших даних в Україні. Зуміла поєднати напружений робочий графік і материнство та знайшла гармонію між сімейною та професійною реалізацією. Мар’яна Малачівська-Данчак – у сьогоднішньому ексклюзивному інтерв’ю, спеціально для журналу «АКЦЕНТИ плюс»

  • Важливо бути собою, прислухатися до своїх бажань, бути сміливим у постановці мети і наполегливим та дисциплінованим у процесі її досягнення.
  • У нас є місія – допомагати приймати швидкі та правильні рішення людям, компаніям та інституціям, які створюють краще сьогодення. Я відчуваю гостру необхідність бути в цьому процесі.

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»:

Соціологічна агенція Fama – це незалежна дослідницька компанія, яка реалізовує проєкти по всій Україні та акредитована Соціологічною асоціацією України. Серед замовників та партнерів компанії – міжнародні фонди, громадські організації, політики, окремі бізнеси та кластери. Загалом компанія реалізувала понад 270 проєктів для більш ніж 40 замовників у сфері місцевого самоврядування, туризму, ІТ, політики.

Мар’яно, Ви – кандидат соціологічних наук, засновниця та керівник соціологічної агенції. Дивлячись на Вас, мені важко уявити, що FAMA існує вже майже 10 років! Коли та як Ви розпочали власну справу?

– Соціологічна агенція Fama стартувала як студентський стартап. На момент заснування компанії у мене вже був різноманітний досвід роботи – польовика-соціолога, журналіста чи стажера парламенту. Здобуті навики та знайомства були підґрунтям для старту діяльності. Першою інвестицією була сума річної стипендії, яку я отримала за перемогу у конкурсі наукових робіт. Перші наші клієнти повірили у нас, попри те, що у нас не було сильного портфоліо. Мені важливо було збудувати сильну та незалежну компанію.

Як тоді Вам вдалося «стати на ноги» у достатньо зайнятій ніші?

– Ми, незважаючи на бюджети та складність дослідження, просто поринали з головою у кожне замовлення, викладаючись на повну. Цей запал до роботи намагаємося підтримувати досі. Інколи було дуже складно, особливо, коли заборгованості бюджетних замовників тривали понад 2 роки. Або коли почалася війна, у нас пів року не було жодного замовлення.

Протягом останніх двох виборчих кампаній результати Соціологічної агенції Fama були одними з найточніших серед тих, які публікувалися в Україні. Як Вам це вдалося?

– Дуже важливо, аби кожен із працівників компанії відчував відповідальність за свій процес і мав силу волі не йти на компроміс із якістю. Мені з командою дуже пощастило, це видно з результатів наших досліджень. Ми сміливо приймаємо виклики та постійно працюємо над покращенням результату. Так, у 2012 році ми створили інноваційну «Методику диференційованого вимірювання рейтингу». Вона дозволяє сформувати свого роду 3D-модель із детальною структурою рейтингу кандидатів чи політсил та глибше проаналізувати електоральні настрої.

Уявіть, що у Вас з’явилася нагода передати керівництво компанією іншій людині і вже не працювати, займатися собою, сім’єю. Чи скористалися би Ви такою можливістю?

– Я переконана, що не змогла би бути осторонь, знаючи, що в офісі відбувається щось важливе. Сильним фактором для мене є те, що моя особиста візія повністю співпадає з візією компанії. Це схоже на відчуття абсолютної цілісності, нерозривності мене і компанії. У нас є місія – допомагати приймати швидкі та правильні рішення людям, компаніям та інституціям, які створюють краще сьогодення. Якщо зовсім коротко – ми працюємо, щоб кожного разу відповідати на запитання: а як зробити краще? І я відчуваю гостру необхідність бути у цьому процесі.

Як Вам вдається поєднати свою робочу місію із місією родинною? Чи відчуваєте дефіцит часу?

– До народження доньки мій робочий день тривав 16-18 годин, часто вихідні були повністю розписані: дослідницький стартап, написання кандидатської, робота у муніципальному сінк-танку та викладання в університеті. Тепер намагаюся збалансовувати свою професійну реалізацію та сімейне життя. Я точно не хочу, щоб сім’я була на другому плані через роботу, але й від професійних цілей не готова відмовлятися. Насправді, мені дуже хочеться встигати якомога більше: і з робочими завданнями, і приготувати щось смачненьке, і посадити щось на грядці. Коли мій гугл-календар переповнений завданнями, зустрічами та подіями, я відчуваю приплив енергії і засинаю з думкою, що день минув не- даремно.

Як у Вас із чоловіком розподілені обов’язки?

– Ми із чоловіком прихильники партнерських стосунків у сім’ї. У такому симбіозі підтримуємо та надихаємо одне одного, аби ставати кращими версіями себе і розвиватися у різних напрямах. Чоловік же  заслуговує на те, аби сповна насолодитись батьківством, так само як і жінка на те, аби реалізувати себе професійно. У мене ніколи не було відчуття, що я виборюю своє право на професійну реалізацію, навпаки, Нестор завжди мотивував мене та підтримував. Такий підхід дає нам змогу бути щасливими саме зараз, не відкладати життя на потім.

У вас є сімейні традиції?

– Так. Наприклад, ми ніколи не жертвуємо сніданками. Для нас це особливий час, коли всі сідають за одним столом, піклуються одне про одного, заряджають енергією на весь день.

Час для сім’ї та роботи є, а як щодо часу для себе?

– У мене є час для себе завдяки раннім прокиданням. Я люблю ранки, це мій час, коли можна почитати, подумати, зайнятися собою. Я прокидаюся о 6-й год. і маю чітко сформований алгоритм дій. До моменту, поки прокинеться донька і доведеться їхати у садок, у мене вже закритий непоганий список завдань.

Чи були Ви у декретній відпустці? Як Вам вдається поєднувати роль матері і керівника компанії?

– У декреті я майже не була, але з донькою не розлучалася, доки їй не виповнилося 1,5 року. Ми всюди були разом: на зустрічах, етерах, робочих нарадах. До року Тея подолала 35 000 км, відвідала 4 країни та безліч міст України. Дуже допомагала моя мама, яка завжди підтримувала мої авантюри. Мені доводилося адаптовувати програми тренінгів та виступів під 1,5-годинні інтервали між годуваннями. Пригадую, як я зачинилася у кімнаті, аби провести розмову з іноземним замовником щодо підписання великого трирічного контракту. Усе йшло гладко хвилин 10, а далі Теодора, якій виповнилося трохи більше року, почала голосно кликати мене і стукати у двері. Довелося взяти її на руки, забавляти і паралельно успішно завершити перемовини. Зараз ми намагаємося багато подорожувати, розширювати доньці світогляд. Теодорка вже відвідала 14 країн у свої 4 роки. Любимо з нею обговорювати минулі подорожі та планувати наступні.

Що для Вас означає слово «реалізованість»?

– Важливо бути собою, прислухатися до своїх бажань, бути сміливим у постановці мети і наполегливим та дисциплінованим у процесі її досягнення. На мою думку, насправді реалізована людина – це гармонійна особистість, яка проявила себе у різних напрямах. Реалізованість – запорука щастя.