Гість журналу: Лілія Костів – політична та громадська діячка, підприємиця, рестораторка

Лілія КОСТІВ: «Розвивайтеся та використовуйте можливості, які дарує нам Бог та життя!» 

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»: 

Лілія Василівна Костів – політична та громадська діячка, підприємиця, рестораторка, власниця кафе-ресторану «Венеція» та салону краси «Лілея» в Оброшине, членкиня Міжнародного Клубу Успішних Жінок та Жіночої Ділової Палати України, членкиня правління ГС «Всеукраїнський Собор. Львівщина», голова первинного осередку політичної партії «Європейська Солідарність». Освіта вища. Закінчила УДЛТУ з відзнакою за спеціальністю «Економіка і управління». Щаслива дружина та багатодітна мама, з чоловіком виховують трьох чудових синів. Життєве кредо: «Почніть робити те, що потрібно. Потім робіть те, що можливо. І ви раптом виявите, що робите неможливе!» (слова Св. Франциска Асізського). 

Ця усміхнена, доброзичлива та надзвичайно енергійна жінка з мудрим поглядом на життя володіє особливою харизмою. Від Лілії Костів завжди віє неймовірним душевним теплом і оптимізмом, з нею завжди приємно спілкуватися. Така ж приємна та гостинна атмосфера панує і в її закладах. 

Пані Ліліє, Ви – бізнес-леді, яка займаєтеся ще й політичною та громадською діяльністю. Також Ви – турботлива матуся та любляча дружина. Як Ви все встигаєте? 

– Я вважаю, що людина повинна в повній мірі використовувати всі дані Богом дари і таланти, а також можливості, які приходять в наше життя. Почала замислювалася над тим: хто я, куди йду, яке моє покликання в цьому житті, яким чином я виражаю свою життєву і громадянську позицію. 

Знаю, що на минулорічних виборах Ви були кандидатом у депутати до Львівської обласної ради і за Вас проголосувало доволі багато виборців. Чому Ви вирішили, попри свою завантаженість у бізнесі, піти у політику? 

– Я задумалась про те, як я можу використати свій потенціал на благо інших. Саме тому минулого року зробила свої перші, і як я вважаю, успішні кроки у політичній діяльності. Я набрала 1200 голосів підтримки і зрозуміла, що люди мені довіряють, тому я маю виправдати їх довіру! 

Не можу бути байдужою чи залишатися осторонь тих процесів, які відбуваються сьогодні в державі. Мене турбує майбутнє України!

Розумію, що Україна повинна розвиватися економічно, потрібно вдосконалювати політичні процеси, постійно дбати про патріотичне і духовне виховання підростаючого покоління. Як мати трьох синів, дуже хочу, щоб Україна стала успішною та процвітаючою країною, а для цього потрібно, щоб більше людей з активною громадянською позицією йшли в політику. 

Що для Вас є головним у житті? 

– Для мене є надзвичайно важливим мій духовний розвиток. Попри мою економічну освіту, я здобула також теологічну освіту, що дуже допомагає мені в усіх сферах мого життя – в сім’ї, бізнесі, громадській, а тепер ще й політичній діяльності. 

Маємо усвідомити, що служіння Богу та людям є основним змістом нашого життя. 

Приємно, що для Вас важливими християнські цінності. Що ще для Вас є важливим у житті? 

– Для мене дуже важливою також є сім’я, родина, мої діти і чоловік. Люблю їх дуже. Вони також мене багато чого вчать, надихають творити і розвиватися. А ще для мене є дуже важливою реалізація себе, як цілісної і творчої особистості. 

А чим для Вас є Ваша власна справа? Чому Ви вирішили зайнятися сферою обслуговування, зокрема, ресторанним бізнесом? 

– Мабуть тому, що ці види діяльності дарують людям такі усім нам необхідні радісні і позитивні емоції. Ми з чоловіком започаткували наші заклади – салон краси «Лілея» та кафе-ресторан «Венеція», у яких завжди затишно та гостинно. Я дуже люблю справу, якою займаюся, – ця робота мене захоплює та приносить мені задоволення. 

Багато часу і зусиль вкладаю у наш сімейний ресторан «Венеція» – хочеться, щоб нашим гостям завжди було у нас смачно та комфортно, щоб вони були завжди задоволені і мали бажання повернутись сюди ще раз. 

Відвідувачі з вдячністю відгукуються про якісні послуги салону краси «Лілея» та про гостинну атмосферу і смачну кухню ресторану «Венеція». А ще кажуть, що у Вас готують неймовірно смачну піцу? 

– Салон «Лілея» був створений мною більше 20 років тому назад. І ми вдячні нашим клієнтам за довіру протягом цих років. Вони знають, що наші послуги завжди якісні і креативні. Щодо сімейного ресторану «Венеція» – цей заклад ми відкрили у 2015 році. З тих пір, крок за кроком ми розвиваємо та вдосконалюємо його. Було створено красивий, затишний інтер’єр двох залів ресторану з унікальною художньою ліпниною, яка передає красу Венеції – неповторного міста на воді. Площу перед рестораном прикрашає сучасний ландшафтний дизайн, поряд простора літня тераса нашого сімейного ресторану. А ще у «Венеції» наявний широкий асортимент смачних страв – гості у нас часто святкують родинні свята та інші знаменні події. Добре відома також і наша піца, яка смакує та полюбилася багатьом. 

Ваша така активна, різностороння діяльність потребує неабияких сил та наснаги. Хто надихає Вас? 

– Мій коханий чоловік Ігор – моя надійна опора і підтримка. Це наш сімейний бізнес. Наші сини змалку є також моїми незмінними помічниками. Звісно, працювати та розвиватися нас обох з чоловіком надихає наша дружна сім’я, а ще наші подорожі та активний спосіб життя. 

Також для мене важливими є дружба та спілкування з іншими людьми. У моєму оточенні є багато успішних, мудрих, неординарних жінок, які також надихають мене і спонукають ставати ще кращою. Клуб Успішних Жінок та Жіноча Ділова Палата – це два дуже гарних майданчики для спілкування, обміну досвідом і постійного професійного та духовного розвитку. Також я є у складі правління Громадської спілки «Всеукраїнський Собор. Львівщина», яка є дуже важливою платформою для міжконфесійного діалогу та залучення щоразу більшої кількості людей з християнськими цінностями у процеси управління державою. А політична партія «Європейська Солідарність» – це місце, де я можу реалізувати себе як політик і державний діяч. Маю чудове оточення, яке мене щоразу надихає. 

Що для Вас є щастям? Що приносить Вам найбільше задоволення?

– Будучи позитивною і життєрадісною людиною, люблю життя, є активною та відчуваю від цього величезне задоволення!

Бути щасливим – це велике благо, а дарувати щастя  іншим – це велика радість. Тому радію, коли можу допомагати та бути корисною для інших.

Одним із напрямків вашої громадської діяльності є збереження та відновлення пам’яток архітектури та охорона навколишнього довкілля.

– Я виросла у красивому, мальовничому селищі Оброшине. Тому мені щоразу серце стискається, коли бачу, як руйнуються пам’ятки архітектури, які зберігають історію не одного століття. Справа в тому, що поруч з нашим рестораном «Венеція» в Оброшине знаходиться старовинний, дуже красивий архітектурний ансамбль палацу Львівських Архієпископів, овіяний численними легендами. Він був побудований ще у 1730 році. Зараз знаходиться в дещо занедбаному стані. Але сюди все одно приїздять туристи, щоб помилуватися красою цієї історичної споруди.

У мене є мрія – щоб ця чудова пам’ятка архітектури була відновлена і дарувала усім естетичне задоволення, ставши окрасою не тільки селища Оброшине, але і Львова та області. Маємо відповідально ставитися до своєї історичної спадщини та дбати про довкілля, а також берегти навколишнє середовище. 

Прагнемо відродити колишню славу селища Оброшине, яке має багату історію – перша згадка про нього датується ще 1431 роком.

Оброшине розташоване у дуже мальовничій місцевості, в оточенні красивих лісів. Тут є чудовий дендропарк, закладений ще у XVIII столітті, та невеличкий звіринець з тваринами та водоплаваючими птахами. А ще цей великий парк є домівкою для далекосхідних плямистих оленів, які тут майже ручні – їх можна навіть погодувати. Дітям та дорослим радісні емоції забезпечені!

А як нині справи з доїздом в Оброшине?

– Оброшине розташоване на відстані 5 кілометрів від Львова. Доїхати за 15 хвилин зі Львова доволі комфортно можна автомобілем, автобусом, електричкою або ж навіть на велосипеді. До слова, поряд з рестораном «Венеція» є велостоянка, тут можна залишити свій велосипед і прогулятися територією палацу та дендропарку, а потім випити смачну каву на нашій чудовій літній терасі у прохолоді дерев.  

Якщо завітати в Оброшине на весь день, то тут, повірте, можна чудово провести час, милуючись пам’ятками архітектури в оточенні неймовірно красивої природи. А ми вже подбаємо, щоб туристам було не лише цікаво та пізнавально, але й комфортно та смачно.

Ви – щаслива, успішна жінка. Що для Вас є успіх?

– Звичайно, що будь-який успіх – це наша праця і наш наполегливий саморозвиток. Адже лінь, заздрість, страх та небажання ризикувати – усе це веде лише до краху. Натомість успішні люди – ті, які не заздрять, а радіють чужим успіхам, не бояться ризикувати та щоразу шукають нові можливості, щоб бути весь час на крок попереду. 

Яким є Ваш власний рецепт успіху?

– Ніколи не можна зупинятися на досягнутому! Також важливо – бути відкритою до людей та можливостей, мати довіру людей та не боятися запозичувати чужий досвід. На мою думку, щоб досягти у житті успіху, потрібно просто брати і робити. Починати з маленьких кроків і рухатися вперед. Адже запорукою успіху є наше бачення кінцевої цілі, наша віра в те, що ми робимо, наше натхнення в цій справі та наша наполегливість.

Потрібно твердо слідувати до своєї мети. І навіть у складні часи не варто втрачати оптимізму. Будь-яку кризову ситуацію варто розглядати не як перешкоду, а як виклик, який допоможе стати нам ще кращими.

Головним секретом мого успіху є те, що моя справа дійсно приносить мені радість і задоволення, я відчуваю мир і спокій на серці – це вважаю Божою підтримкою того, що я роблю. Тому бажаю всім займатися лише тією справою, яка приносить вам радість, і були в цьому успішними!

Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович.

Фото Зоряни та Василя Владики з особистого архіву родини Костів.

Запрошуємо у кафе-ресторан «Венеція»:

+38 (096)5229230,

с. Оброшине, проспект Вольського, 4.

cafevenice.wixcite.com