Гості журналу: Ігор та Наталя КУХАРСЬКІ – знане львівське подружжя художників.

Ігор та Наталя КУХАРСЬКІ: «Наша творчість сама говорить про себе!»

Довідка «АКЦЕНТІВ плюс»:

Ігор та Наталя Кухарські – талановиті львівські митці, які успішно працюють у різних жанрах образотворчого мистецтва. 

Ігор Кухарський навчався у Львівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва імені І. Труша, в 2002 році закінчив Львівську Академію мистецтв. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Приймав участь у регіональних та міжнародних колективних виставках: міжнародний «Осінній салон» (Львів, 2018 р.); у Швейцарії, в галереї Heritage (Женева, 2015 р.) та інших. У 2012 році прийняв участь у колективній виставці на борту найбільшого у світі літака «Мрія», який піднявся на рекордну висоту 11 тисяч метрів, – ця подія була зафіксована у книзі Рекордів Гіннеса під назвою «Живописна виставка в небі».

Наталя Кухарська – знана художниця, закінчила Львівський коледж прикладного та декоративного мистецтва імені І. Труша, є бакалавром з реставрації станкового живопису. Приймала участь у регіональних та міжнародних виставках та проєктах: міжнародний «Осінній салон» (Львів – Палац Мистецтв, 2018 р.); колективна виставка в Швейцарії (галерея Heritage, Женева, 2015 р.); партнерська участь та виставка в рамках всеукраїнського форуму SuperWoman (Львів, 2020 р.). Є учасницею колективних масштабних розписів у храмах України. Пише на замовлення портрети та жанрові багатофігурні композиції, працює в галузі сакрального мистецтва та настінного монументального розпису. Також розвиває власний напрямок у живописі – абстрактний символізм.

Подружжя виховує двох синів: старшого сина Ігоря-Еммануїла та молодшого сина Артура. 

Цей красивий, подружній та творчий тандем знають не лише у Львові, але й далеко за його межами. Їхні картини – у багатьох приватних колекціях. Художні розписи їх авторства прикрашають культові споруди та елітні приватні маєтки в Україні і за кордоном. Створені цими митцями роботи виконані з ювелірною майстерністю, на високому професійному рівні та з неймовірною енергетикою, що транслюється з їх полотен. Зрештою, саме подружжя Ігоря та Наталі Кухарських уособлює гармонію, тепло та любов – усе це притаманне також їх творчості, яка завжди створює гарний настрій, яку хочеться довго споглядати…

Журнал «АКЦЕНТИ плюс» запросив Ігоря та Наталю Кухарських до розмови про любов, її місце у творчості та рецепт їх успішності.

Пане Ігорю та пані Наталю, написані Вами полотна заворожують своєю красою. Відчувається, що живопис для Вас – улюблена справа. Яке місце у Вашій творчості та Вашому житті посідає любов?

– Н.К.: Любов – це те, на чому ще тримається цей світ та все решта у цьому світі. Як тільки пропадає цей важливий інгредієнт – усе руйнується, розсипається на уламки… 

Висока майстерність вимагає посвяти і багаторічної наполегливої праці. Якщо ти не любиш те, чим займаєшся, – то успіх малоймовірний. Усе починається з любові. Знайдіть улюблену справу та реалізуйте таланти, якими Творець вас наділив. Тоді сам процес і результати тішитимуть вас та навколишніх.

Коли переглядала Ваші роботи, була вражена – наскільки реалістичними та промовистими є особистості на портретах, створених Наталею Кухарською. Від них віє теплом і якоюсь особливою неземною енергетикою. У чому криється секрет? 

Н.К.: Кожна моя робота розпочинається з медитації – це занурення вглиб себе для розмови з Творцем. І вже після цього, наповнена, я приступаю до процесу створення і написання картини.

– Атмосферні міські ретро-мотиви, створені Ігорем Кухарським, наче запрошують у чарівну казку та заворожують погляд. Їх характерна особливість ще й в тому, що вони створені не пензлем, а мастихіном (шпателем, яким зазвичай зчищають фарбу). Навіть найтонші лінії та деталі виконані мастихіном, а для цього потрібна неабияка майстерність та віртуозність. Як Вам це вдається?

І.К.: Я володію власною, відпрацьованою роками, експресивною технікою виконання, коли кожен покладений мастихіном мазок має бути дуже вправним, бо поправити його вже неможливо.

А в якому стилі працює художниця Наталя Кухарська?  

Н.К.: Здебільшого мої картини написані пензлем. У такий спосіб мої роботи завжди виглядали гіперреалістично – це моя «фішка». Але зараз паралельно розвиваю ще й новий напрямок – абстрактний символізм, поєднуючи нові техніки з моїм традиційним стилем письма. Завжди наповнюю картини глибинним змістом, щоб спонукати глядача до роздумів та діалогу.

Ігор Кухарський, досліджуючи Вашу творчість, окрім Ваших казкових міських пейзажів, бачила також експресивні, динамічні морські пейзажі, кабінетні натюрморти та абстрактні композиції. Знаю, Ви також займаєтеся сакральними розписами та створюєте комплексні дизайни приміщень. А який жанр для Вас є найбільш улюбленим?

І.К.: Вважаю, що художнику корисно періодично змінювати напрямок своєї творчості – деколи хочеться просто змінити колористику чи звернутися до нових для мене тем, або ж навіть опанувати нові напрямки.  Це дуже цікаво і збагачує мій художній доробок.

Н.К.: Ми ніколи не зупиняємось перед новими викликами у творчості, навіть перед неймовірними, на перший погляд, замовленнями клієнтів. Був випадок: малювали для одного китайського магната картину на замовлення розміром 2 метри на 3 метри. Згодом у нього виникло бажання щодо полотна уже розміром 10 метрів на 15 метрів – для написання такої картини Ігор спроєктував спеціальну конструкцію, а цільноткане полотно довелося замовляти на фабриці, де виготовляють вітрила для кораблів.

Пане Ігорю, а як Ви ставитеся до того, що Ваші, такі популярні серед покупців міські пейзажі, на яких Ви зображаєте Львів та інші старовинні міста такими, якими вони були у XVIII-XIX століттях, почали наслідувати ще й інші художники?

І.К.: На початку становлення, мабуть, усі художники переймають один в одного певний досвід. Я не заперечую, якщо хтось може почерпнути щось з моєї творчості, надихнутись. Втім переконаний, що повністю повторити мої роботи доволі складно, адже маю власну авторську манеру виконання. 

У Вас зростають два сини – плід Вашої любові – старший Ігор-Еммануїл та ще зовсім маленький Артур. Чи виявляють вони інтерес до мистецтва?

Н.К.: Наш старший син прийняв рішення також спробувати себе в живописі – навчається зараз у Львівському коледжі прикладного та декоративного мистецтва імені Івана Труша. Пишаємося ним. 

Втім, навіть маленький дворічний Артур також вже тягнеться до пензлів…  

Кажуть, хочете дізнатись про митця – перегляньте його твори. Ваші роботи самі за себе говорять. Ви – успішні художники. Чим для Вас є творчість? У чому секрет Вашого успіху? Що Вас надихає? 

Н.К.: Ми все життя працюємо в живописі – це для нас і самореалізація, і творче самовираження, постійний розвиток і самовдосконалення,  самовіддача в плодах нашої праці та служіння людству й Богу. У результаті отримуємо винагороду, яка забезпечує комфортний рівень життя, достаток і визнання в суспільстві. 

Щодо секрету успіху – тут все просто: щоденна праця і вдосконалення майстерності, наполегливість і гнучкість у досягненні поставлених цілей. Щодо натхнення: коли займаєшся справою, яку ти любиш, то вже сам цей факт сприяє піднесеному настрою. 

І.К.: Нас завжди надихають нові враження, мистецтво, музика, подорожі… Відвідали близько 20 країн – кожне занурення в нову культуру збагачує і розширяє внутрішні горизонти. Для нас також є важливим духовно-емоційний контакт з глядачем через виконані нами роботи, коли наша творчість сама говорить за себе!

Ви успішні й затребувані у своїй діяльності професіонали, як в межах України, так і за кордоном. Втім, весь світ зараз переживає нелегкі часи. Чи змінилося нині ставлення людей до образотворчого мистецтва? 

– І. К.: На ринку у всі часи існував та досі існує стабільний попит на роботи художників високого рівня. Та й не усі переживають нелегкі часи – не все так однозначно. Зараз є також численна кількість інтернет-платформ, де творчим людям надається можливість себе позиціонувати і знаходити ширше коло поціновувачів, покупців та колекціонерів.

Н.К.: Нові реалії відкривають нові можливості. Зараз більше спілкуємося через соцмережі та інтернет-галереї з клієнтами та шанувальниками нашої творчості.

Ви є також знаними професіоналами з монументального живопису як культових споруд, так і ексклюзивних розписів інтер’єрів приватних маєтків та палаців. Ваші роботи набули схвального резонансу в суспільстві, маєте хороші відгуки від приватних замовників і меценатів. Які з цих проєктів запам’яталися Вам найбільше?

Н.К.: Свого часу я брала участь у масштабних сакральних розписах площею 7 000 квадратних метрів та висотою 45 метрів у місті Червонограді, у соборі Святого Йосафата. Це найбільший храм у Західній Україні. Враховуючи об’єми робіт, розписи в цьому храмі тривали 5 років і в результаті набули великого резонансу серед суспільства та медіа. Також був попередній досвід роботи з розписами в Хресто-Воздвиженському храмі в Луцьку.

І.К.: Коли берешся за подібні монументальні проєкти, окрім цікавого художнього процесу, а інколи й реставраційного, доводиться застосовувати ще й інші компетенції. Для таких об’ємів робіт, коли кілька місяців йде лише на підготовку та узгодження ескізів, потрібна колективна праця. Наше «Об’єднання іконописців імені святителя Кипріяна», членом якого я є, недавно завершило розпис храму у Польщі, в Годишево, неподалік від Варшави. 

Також цікавий проєкт мали у Червонограді – розписи барокового ансамблю у монастирі Чину Отців Василіян. Під час виконання таких замовлень доводиться розвивати нові навики: як керівника-менеджера, так і освоювати необхідні комп’ютерні редактори для створення комплексних дизайнів. Також нам часто довіряють створювати дизайн та внутрішні розписи своїх будинків приватні особи. Нещодавно завершили оформлення палацу – такого собі «Версалю» в околицях Києва.

Напередодні Дня всіх закоханих хочеться побажати Вам і надалі любові та злагоди, а також невтомного творчого натхнення на довгі роки. А що Ви побажали б читачам журналу «АКЦЕНТИ плюс»?

– Бажаємо усім любові, миру в серці та душевної гармонії, процвітання, успіху та міцного здоров’я. Божого благословення та щодень смакувати це життя!

Розмовляла Ірина Запотічна-Ванчосович

Фото з особистого архіву родини Кухарських.

Кухарський Ігор: +38(067) 58 34 110, kukharsky.igor@gmail.com, https://www.facebook.com/kukharsky.igor/  

Кухарська Наталія: +38(097) 44 08 507, kukharska27@gmail.com, https://www.facebook.com/profile.php?id=100014747531526